Triathlonowa Sztafeta Firmowa

Największe w Polsce zawody triathlonowych sztafet 8 czerwca nad Zalewem Mietkowskim! Szukasz wyzwania sportowego, które pozwoli Ci przeżyć niezapomniane emocje? Chcesz integrować się ze znajomymi z pracy przez sportową rywalizację i dobrą zabawę? Triathlonowa Sztafeta Firmowa nad Zalewem Mietkowskim to propozycja idealna dla Ciebie!

Na czym polega Triathlonowa Sztafeta Firmowa?

Team sztafety składa się z trzech zawodników, którzy kolejno pokonują odcinki trzech różnych dyscyplin sportowych: pływania, kolarstwa i biegu. Kiedy zawodnik pierwszy pokona dystans pływania, przekazuje taśmę z chipem kolejnemu zawodnikowi, który będzie jechał na rowerze. Następnie rowerzysta przekazuje chipa biegaczowi, po pokonaniu swojego odcinka. Kiedy biegacz przekroczy metę, wówczas drużyna kończy zawody.

Dustanse, jakie zawodnicy mają do pokonania na poszczególnych odcinkach:

  • Pływanie: 1/4 IM – 950 m
  • Rower: 1/4 IM- 45 km
  • Bieg: 1/4 IM – 10,5 km

Jak wyglądają zmiany pomiędzy etapami sztafety?

Zmiany pomiędzy zawodnikami w Triathlonowej Sztafecie Firmowej są bardzo proste. Odbywają się każdorazowo w wyznaczonej strefie zmian. Jest to miejsce, w którym zawodnicy przekazują taśmę z chipem między sobą i zmieniają się na kolejną dyscyplinę. Jest to ważny element imprezy, który wymaga od zawodników organizacji, szybkości, teamworku i współpracy. Ważne są kierunki, w których należy się poruszać: z której strony wbiegamy, a z której wybiegamy. Warto sprawdzić to jeszcze przed startem – zarówno kierunki poruszania się, jak i położenie naszego miejsca zmian (oznaczonego numerem). W strefie zmian znajdują się wolontariusze i obsługa techniczna, którzy są w razie czego gotowi do pomocy.

Startując w sztafecie wspierasz Lenkę w rehabilitacji!

Tegoroczne Triathlonowe Sztafety Firmowe z tym samym charytatywnym celem. Nasza podopieczna Lenka, razem z mamą (która prowadzi ją na wózku) regularnie startuje w zawodach biegowych, między innymi Wrocławskiej Dyszce. Lenka potrzebuje regularnej rehabilitacji, ponieważ zdiagnozowano u niej dziecięce porażenie mózgowe, przez co jest niepełnosprawna i całkowicie niesamodzielna. Zbieramy na wsparcie Lenki w jej codzienności, między innymi celem jest zakup krzesła rehabilitacyjnego.  Lenka będzie mogła dalej aktywnie uczestniczyć w sporcie pod warunkiem, że będzie się prawidłowo rozwijała. Krzesło terapeutyczne pomoże jej utrzymać poprawną sylwetkę. 

Chcesz pomóc dorzucając od siebie cegiełkę, która powstała dodatkowo na ten cel? Możesz klikając TUTAJ.