W tym roku naszym celem jest pomoc dla Lenki! 

W tym roku naszym celem jest pomoc dla Lenki!  Tegoroczna Triathlonowa Sztafeta Firmowa będzie wyjątkowa. Tak samo jak Lenka, dla której postanowiliśmy zrealizować charytatywny cel zawodów! Lenka to nasza stała zawodniczka zawodów biegowych. Startuje w specjalistycznym wózku, dzięki swojej mamie, bo niestety nie jest samodzielna. 

Część dochody z każdego pakietu Triathlonowej Sztafety Firmowej przekażemy na zakup profesjonalnego krzesła terapeutycznego. Chcesz dorzucić coś od siebie? Prowadzona jest także zbiórka dodatkowa, wystarczy kliknąć tutaj: „dokładam się do pomocy dla Lenki”.

Codzienność Lenki

Dziewczynka jest skrajnym wcześniakiem, urodziła się w szóstym miesiącu ciąży. Ogólna diagnoza: mózgowe porażenie dziecięce. Wiąże się z tym wiele ograniczeń, ale Lenka to pogodne, mądre dziecko. W tej chwili ma 12 lat, niestety jest całkowicie niesamodzielna. Nie mówi, nie chodzi, ma problemy z jedzeniem. Wymaga stałej opieki specjalistów, między innymi gastrologa, ortopedy, okulisty, laryngologa. Niezbędna jest także regularna rehabilitacja. 

Sport ponad ograniczeniami!

Chcąc zapewnić sobie i córce odskocznię od leczenia i terapii, mama Ania postawiła na sport. Bieganie z wózkiem spodobało się Lence tak bardzo, że dziewczyny nie tylko razem trenują, ale regularnie uczestniczą w zawodach. To nie jest jedyna ich pasja sportowa. Wspólnie pokonały wiele barier i przekonały się, że również wycieczki górskie to coś dla nich! Razem zdobywają szczyty w codziennym życiu i podczas wyjazdów w góry. Mama Lenki to wspaniała kobieta, która stawia czoła wszelkim ograniczeniom. 

Jak możemy pomóc?

Nasza zawodniczka pilnie potrzebuje profesjonalnego krzesła terapeutycznego. Ponieważ większość czasu spędza w pozycji siedzącej, musi być odpowiednio zabezpieczona. Takie siedzisko stabilizuje miednicę i plecy, spowalnia skoliozę, która niestety zaczęła się u Lenki mocno postępować. Krzesło zapewni jej komfort na co dzień. Będzie w nim spędzała czas wolny, ale będzie też pomocne w czasie karmienia czy terapii. Dzięki wsparciu dobrych ludzi, dziewczyny mogą rozwijać swoje pasje. Aby Lenka mogła dalej aktywnie uczestniczyć w sporcie, ważne jest, aby prawidłowo się rozwijała. Krzesło terapeutyczne pomoże jej utrzymać poprawną sylwetkę. 

WIĘCEJ WPISÓW